To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Bunkrowiec.com.pl
forum bunkrowca i ludzi związanych z fortyfikacja fotografia i podróżami

Dla wszystkich - Bunkry w Skrzynkach (koło Tomaszowa)

Anonymous - Sob Sie 27, 2005 9:15 pm
Temat postu: Bunkry w Skrzynkach (koło Tomaszowa)
Witajcie!

Wreszcie trafiłem w ciekawe miejsce (bunkrowiec.com) :)

Gdzież mógłbym znaleźć informacje o bunkrach (ich pozostałościach) znajdującuch się w Skrzynkach (tuż obok Tomaszowa Maz.)?


pozdrawiam
RoberT
www.robert.art.pl

Anonymous - Sob Sie 27, 2005 11:43 pm

Wszyscy kompetentni pewnie dogorywają pod wierzą na 724
A rano wYYYYYYYYYŻE moralne ech życie!!!!!!!!!!! :oops:

Solo - Nie Sie 28, 2005 7:07 am

Z informacjami na ten temat może być ciężko, bo tam praktycznie to nic nie ma. Są dwa schrony bierne i to chyba wszystko. Wieczorem może będę wiedział więcej. Poczekaj również na "starszą" ekipię bunkrowca, może ktoś coś doda od siebie.
Anonymous - Pon Sie 29, 2005 7:44 pm
Temat postu: ....
A to poczekam.
W niedzielę dowiedziałem się od p. Szymańskiego, że buknry wysadzali pracownicy pobliskich zakładów zbrojeniowych w Niewiadowie. A sądziłem, iż to Niemcy ....

pozdrawiam!
RoberT
www.robert.art.pl
robert@robert.art.pl

Solo - Czw Wrz 01, 2005 6:38 am

Jeżeli chodzi o te bunkry, to są tam w sumie ruiny. Ale jest coś ciekawego, tzn. było. W jednym z nich były drabinki w dół na ok 15-20 metrów. Ludzie mówią, że tam było wyjście z podziemi bunkra w Konewce. Tylko, że Rosjanie jak byli zaraz po wojnie, to wysadzili te bunkry i zejście się przypchało. Myślę, że jest to do rozkopania, jak są chętni to zapraszam do "zabawy". :P
szymon - Śro Wrz 20, 2006 9:08 pm

Trochę was rozczaruję, 4 schrony 102V (bierne dla dwóch drużyn), wg źródeł niemieckich budowane dla stanowiska dowodzenia OKH, wysadzone po wojnie w ramach prób skuteczności produktów wytwarzanych w zakładach w Niewiadowie, dla ułatwienia dodam,że nie były to przyczepy campingowe ani miksery.
Anonymous - Wto Lut 17, 2009 1:59 pm

kiedy kopiemy chętnie sie przyłącze!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group