Forum Bunkrowiec.com.pl
forum bunkrowca i ludzi związanych z fortyfikacja fotografia i podróżami

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Giżycki rejon umocniony
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Wto Sie 15, 2006 10:36 pm   Giżycki rejon umocniony

Witam wszystkich bardzo serdecznie

prosiłby o odzielenie mi wszelkich możliwych informacji na temat niemieckich umocnień zlokalizowanych w okolicy miejscowości Przerywanki-Kruklanki-Soldany,okolice jeziora Gołdapiwo{mazury} ich historię od momentu powstania aż do momentu destrukcji,mam wiele pytań a niestety dostępne publikacje na ten temat nie wiele wnoszą do sprawy.
Jestem pasjonatem tego tematu i tych okolic,często biegam z wykrywaczem i odkrywam na nowo relikty minionych czasów.

szczególnie interesuje mnie teren leśny między jeziorem a miejscowościa Króklanki, w którym to można bez trudu zlokalizować kilkanaście betonowych kopuł z resztkami kominków wentylacyjnych, a brak jest jakich kolwiek śladów wejścia. Brzeg lasu od strony jeziora do dnia dzisiejszego pokryty jest licznymi zasiekami{oryginalne niemieckie} z drutu kolczastego.
Dawno temu jak przyjechałem do tej miejscowosci, jeszcze jako młody Harcerz a był to rok 1979, poznałem tam mieszkańca chyba był to rdzenny mazur którego nazywaliśmy "dziadkiem perełką" miał cyba w tedy już z 70 lat , lecz sprawności fizycznej mógł mu pozazdrościć nie jeden młodzian, często opowiadał nam o tych terenach niestety omijał starannie pytania dotyczące jeziora i tego leśnego półwyspu.Kiedyś tam w trakcie kolejnego obozu tak od niechcenia wtrącił iż istnieje pewne przejście zlokalizowane pod dnem jeziora, niestety nie powie nam gdzie bo jest już częściowo zalane i niechce mieć nas na sumieniu.
czy to możliwe żeby tak było jezioro ma 27m głębokości.

proszę o odpowiedź

pozdrawiam Paweł
 
 
Makaron
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sie 16, 2006 10:08 pm   

Witam kolegę.
Jak by się kolega zarejestrował to by zauważył że dużo informacji na ten temat jest już na Forum a i następne się pojawią zapewne!!!
Pozdrawiam
 
 
szymon 
kandydat


Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 10:39 pm   

Jest w druku książka Wojtka R. z Giżycka (naprawdę dobry w temacie) na temat linii umocnień w Prusach Wsch. w tym RUG. Trochę cierpliwości materiały ciekawe. Miała wyjść przed wakacjami, może będzie na Wszystkich Świętych. Sam czekam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Bunkerites of Poland & Photography of Bunkerites

ISSN 2084-3720

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13