Forum Bunkrowiec.com.pl
forum bunkrowca i ludzi związanych z fortyfikacja fotografia i podróżami

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Schrony o kturych prawie nic nie wiadomo
Autor Wiadomość
Waldek
Gość
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 6:46 pm   Schrony o kturych prawie nic nie wiadomo

Witam
To co chcę pokazać nie ma w książce Perzyka jedynie wzmiankuje na stronach www pan Krzysztof Kucharski, dlaczego tak się stało ???
Otuż schrony te znajdują się na terenie Szkółki leśnej z ograniczonym dostępem. Usytuowanie ich przez Niemców przeczyło zdrowemu rozsądkowi, a jednak nie bo służyły do obrony przed przedostaniem się Rosian przez jezioro . J znów nasówa się myśl jdiotyzm, nie bo po środku jeziora jest wyspa, Niemcy w pobliżu schronu dowodzenia zbudowali wieżę o wysokości 8m. aby widzieć ruchy wojsk po przeciwnej stronie.

Narazie nie wiem czy można tu umieszczać fotki, gdzie się ładnie Wam przedstawić, jak narazie mam problem z zalogowaniem się na tym forum.
Może ADMIN zerknie łakawym wzrokiem i coś zaradzi.

Waldek
ze Szczecinka
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=94
 
 
scheik69 
gaduła



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2005
Posty: 638
Skąd: Gorzów(Landsberg)
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 6:55 pm   

Witaj Waldku
Jeżeli chcesz czynnie uczestniczyc w tym forum to na górze w menu masz taką ikonkę zatytułowaną Zarejestruj się... kliknij a wszystko potoczy sie z górki :)
A jak już to uczynisz to zapraszam do Działu Poznajmy się i poddziału Kto jest kim
Pozdrawiam
 
 
Gość

Wysłany: Nie Mar 19, 2006 7:35 pm   

Witaj
Nie dosyć że chciał bym tu troche namieszać, w dobrym znaczeniu tego słowa ale mam problem w zalogowaniu bo namieszałem na samym począdku i w e- maylu prosiłem o sprostowanie i nic niby jestę zalogowany a nie mogę wejść. Nie mając jak do tąd żadnego odzewu prubuję dać znać o sobie jako gość. Mam nadzieję że mam o czym pisać skoro zostałem zaproszony do Was co przyjąłem z wielką satysfakcją

Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?t=94

Ps: zapraszam na powyrzsze forum.
 
 
Grze$ 
gaduła



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 504
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 8:12 pm   

Witam kolege:)
Mam jedno takie pytanko - czy nad Jez. Wilczkowo (lewy brzeg) istnieje obiekt z zachowaną poziomą płytą obserwatora? Kiedyś o tym słyszałem ale będąc na ryglu Wilczkowo-Trzesiecko nie było czasu tego sprawdzić.

POzdrawiam
_________________
...
 
 
Gość

Wysłany: Wto Mar 21, 2006 8:27 pm   

Witam
Piszę dopiero teraz bo nie otwierało się forum. To co mi wiadomo to nie zachowało się w naszych rejonach nic z płyt ale jak skończę opisywać Gałowo to się zabiorę za tamten rejon aż do Śmiadowa bo Perzyk tego rejonu nie opisał.

Poniżej jest adres do schronów w Gałowie

http://www.szczecinek.org...p?t=94&start=15

Pozdrawiam
Waldek
 
 
Waldek
Gość
Wysłany: Nie Kwi 09, 2006 5:39 pm   Sęsacja

Witam
Zachowała się wieża obserwacyjna kompletna wszystko wskazuje że orginał, nawet miejscowi mówią że tak stoji od wojny.
Ponieważ nadal nie mogę się zalogować zapraszam do stronki poniżej.

http://www.szczecinek.org...p?t=41&start=15

Pozdrawiam Waldek ze Szczecinka

Ps: nie znalazłem tych matalowych konstrukcji.

Jak narazie spenetrowałem teren do Jelenina, to jak narazie jest połowa.
Ostatnio zmieniony przez Pią Kwi 14, 2006 11:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Grze$ 
gaduła



Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 504
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 8:04 am   

zgodnie z rysunkiem w książce Miniewicza wygląda to na oryginalną wieżę obserwacyjną...Czy masz może jakies namiary na faktyczny koniec pozycji Szczecinka według sygnatur??Na jednej fotce widziałem już numer 65 także jest to wyjątkowo duży odcinek
Pozdrawiam
_________________
...
 
 
Waldek R 
początkujący



Dołączył: 26 Lut 2006
Posty: 60
Skąd: Szczecinek
Wysłany: Śro Kwi 12, 2006 5:17 pm   

Witam
Prubuję po raz wtury, jak narazie nie mogę wrzucić linków oraz nie prubowałem zdięć. Jeśli hodzi o płytę to jest zdięcie na forum Szczecineckim. Ta płyta jest na stanowisku bojowym w bunkrze zwanym ( Trzesieckim).

Jeśli chodzi o wieżę to konstrukcja wskazuje na orginał, choć co niektórzy sugerują że to był wiatrak do śrutownika. Troche dziwne bo samo usytuowanie wskazuje na inne przeznaczenie. A po drugie to pierwszy raz słyszałem o takim zastosowaniu wiatraka.

Linia Szczecinecka kończy się w Gałowie gdzie jest skupione pięć schronów z komorami bojowymi, jeden dowodzenia, wieża ośmio metrowa do obserwacji drugiego brzegu jeziora poprzez wyspę oraz na końcu Tobruk. Ostatni schron ma numerację 64 z 1935r.


Linia Dżronowska zaczyna się od schronu koło Sporego, ten schron nie jest w lini okopów lecz na cyplu i był zabudowany szopą. Dokładny opis znajduje się na forum Szczecineckim pod linkiem gazeta plus minus autorstwa Kucharskiego.
_________________
Pozdrawiam
Waldek
http://www.szczecinek.org...2a0502dc033ccd4
Ostatnio zmieniony przez Pią Kwi 14, 2006 11:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Bunkerites of Poland & Photography of Bunkerites

ISSN 2084-3720

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15