Witam poniżej znajdziecie opisy z naszych wypraw a także fotogalerie dokumentujące nasze eskapady. Odwiedzamy różne miejsca, bunkry stare fabryki PGRy, a także koncert rockowe. Z biegiem czasu pojawiać się będzie coraz to więcej wypraw (ich opisów) jak i zdjęć. Serdecznie zapraszam do odwiedzin. Troszkę zmienił mi się adres zamieszkania i w związku z tym będzie więcej zdjęć z UK i Francji. Ale wszystko w swoim czasie.

 

 

 

 

15.01.2006 Eisenhuttenstadt i Gębice .. opis jutro....

i text opis jutro wisial przez dwa lata. Dziś troszke trudniej opisać tą wyprawę, ale bylo interesująco. Wrażenia jak zawsze gwarantowane gdyz ponownie wybraliśmy się na ten wyjazd wspólnie z www.opuszczone.com tym razem nie tylko w osobie Chrisa ale pełnego składu. Atrakcje zaczęły sie już w Świebodzinie gdy nasze już wiekowe auta nie bardzo radziły sobie z mrozem. Następnie zdziwienie pograniczników i uprzejmi niemcy w Eisenhuttenstadt którzy momentalnie doniesli na Polizei ze polacy sa w regionie. Skończyło się spisaniem i małym przesłuchaniem, a na teren fabryki i tak weszliśmy... Miłym akcentem był opuszczony kościół w Gebicach było klimatycznie ciemno przestraszona ludnośc i MY. Musiało być nieźle....

 

 

08.01.2006 Świebodzin WOŚP

Dziś przedstawiam Wam zdjęcia z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na zdjęciach znajdziecie pokazy quadów, koncerty zespołów Croma, Enclave, Golden Rock, Bardzo Elegancko oraz światełko do nieba...

 

 

 

23.10.2005 Rudersdorf, Krampnitz, Ragengsdorf

Przedstawiam Wam kolejną galerią z wyprawy do Niemiec na opuszczoną cementownię w Rudersdorfie, koszary w Krampnitz oraz lotnisko i koszary w Rangsdorfie. Wszystko w okolicach Berlina. Jak to bywało poprzednio tak i tym razem wyprawa była organizowana wspólnie z Chrisem z www.opuszczone.com

 

23.10.2005 Kęszyca Leśna

Kolejna mini wyprawa do Kęszycy, teren po byłej bazie wojskowej, nadal jest interesujący. Tym razem udało się nam dostać do wnętrza kina. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

 

10.10.2005 Krępa - Fabryka tektury.

Całkiem fajny wyjazd z atrakcjami do opuszczonej fabryki nieopodal Zielonej Góry... Niestety trzeba przyznac, że obiekt jest słaby. Poza dwoma budynkami nigdzie nie da się wejść, a na dodatek strasznie wredna kobieta mieszka w pałacu.... Szczyt głópoty

dla zainteresowanych krótki filmik: KRĘPA 2005

 

01.10. Ludendorff,Cegielnia Murzynowo.

Jak zwykle aby się nie nudzić wraz z Nika Klimkiem i Maro gdzies pojechaliśmy. Wybór padł na Ludendorffa i cegielnie w Murzynowie koło Skwierzyny. Jak to zawsze bywało tak i tym razem atrakcji nie brakło, zatrzaśnięte kluczyki, zerwana linka od gazu etc. W efekcie powstał poniższy film....

Film

08.08. Galeria z Przystanku Woodstock
Miało być fajnie a było jak zwykle..
Pozdrowienia dla klanu M... i wszystkich znajomych z Woodstocku było miło i zapraszamy we wrześniu do NAS na "mini" imprezkę.

 

05.07. PGR Lubogóra k/ Świebodzina. Obiekt mijany setki razy w drodze nad jeziorko czy na bunkier w Ołoboku. Wkońcu nastała pora aby zjechać z trasy te 50m i zobaczyć co pozostało po byłym PGRze w Lubogórze. Trzeba przyznać, że nie jest tak źle jak by się wydawało!Mimo wszystko przydałby się inwestor lub gospodzarz przy pałacu. Ładny obiekt mało zniszczony, ale czym dłużej będzie pozostawał sam sobie tym szybciej będzie niszczał. A szkoda!
Wyprawa na Świebodzińskie opuszczone. - Ponownie wróciliśy do budynków po byłej mleczarni na ul Jeziorowej. Najpierw kilku godzinne wylegiwanie się na tzw. patelni a potem fotografia i penetracja biurowca. Nasze zwiedzanie zakłócił patrol policji, który został wezwany przez uprzejmych sąsiadów. Po krótkiej ale treściwej wymianie poglądów ze strózami prawa zostaliśy puszczeni i wylegwaliśmy się dalej tym razme przed zakładem.
Jak to zakonczył kolega Klaus "Miało byś fajnie, a było jak zawsze" Należy przyznać, że wypad na ten zakład był udany i zabawny...
Przeborowo nad Drawą - wyjazd na Wał Pomorski i przyokazji znajdujemy opuszczony walący sie kościułek z dzwonnicą.

PKP w Poznaniu -

wagon pietrowy na bocznicy kolejowej przy dworcu głownym w Poznaniu.

PGR w Staropolu-

zabierając Chrisa z Nietoperka wjeżdzamy w PGR warto było. Całkowicie niespodziewanie Chrisa znaleźliśmy przy drodze...

 

12.05.2005 Koncert zespołu Shaft

Bachanalia Zielona Góra świebodziński zespół zagrał przed gwiazdą Ingrid.

 

 


 

 

 

Wyprawa do Czech. 29.04.- 6.05.2005.


Na wyprawę wybraliśmy się w 3. (Nika Makaron i Ninja) Dziś przedstawiamy Wam kilka zdjęć z udanej wyprawy. Zwiedziliśmy Tvrz Babi, Dobrosov, Skutinę a także kilkadziesiąt tradytorów i małych Ropików.
Nie ograniczaliśmy się tylko do bunkrów, zwiedziliśmy kilka miast zamków, muzeów a także rezerwaty przyrody.
Obłowieni literaturą i mapami planujemy powrót jeszcze w tym roku w ukochane okolice. Wszystkim polecamy bunkry na Nachodsku. Tyle dziś kompletną relację z wyprawy zamieścimy na dniach. Dziś podrażnimy Was fotkami.

 

 

 

 

17.02.2005 Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Wyjazd na chwilkę aby zrobić kilka zdjęć pod ziemią. Pojechaliśmy w 3 (ja, Adri i TAS) Ze względu na intensywne opady śniegu nie dojechaliśmy pod sam bunkier i trzeba było drałować z Boryszyna. W galerii kilka zdjęć z ostatniego wyjazdu a także kilka jeszcze z sezonu letniego, na które nie było miejsca w innych galeriach.

 

 

03.02.2005 Koncert w Świebodzińskim Domu Kultury

Bardzo rzadko organizowane są koncerty rockowe w naszym mieście, Koncert w ŚDK był traktowany niemal jak sensacja!!! Przybyć było warto. Zagrały Świebodzińskie kapele:

Golden Rock, Enclave, Shaft, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach

Publicznośc dopisała był prawie komplet (ok 400miejsc) niestety mało się włączyło do zabawy

29.01.2005 Cigacice 60. rocznica przełamania bunkrów na Lini Odry

Wyprawa do Cigacic była tylko jednym z punktów planowanej wyprawy do Niemiec. Wyprawa zorganizowana wspólnie z serwisami www.Bunkrowiec.com.pl oraz www.Opuszczone.com. Celem wyjazdu był schron E.Honekera, wioska olimpijska z 1936r oraz fabryka silników do czołgów z okresu II wojny światowej. W imprezie udział wzięło ok 20 ludzi z Poznania, Łodzi, Gliwic, Świebodzina, Warszawy i Bydgoszczy. Warto było na pewno... nie obyło się bez przygód.

 

 

 

 

 

15.01.2005 Świebodzińskie opuszczone

Zakłady Mleczarskie przy ul Jeziorowej,

Dawna mleczarnia interesowała mnie już od dawna często wybierałem się tam z Niką na małe spacery z aparatem ale nigdy nie miałem "weny" aby cos zfocić. Kilka zdjęć z tarasu nad hydrofornia komin i to wszystko. Zresztą podobnie było i teraz gdy wybraliśmy się tam z Adrim i jego "ekipą". Udało nam się znaleźć wejście do komina ! a także przedzieraliśmy się przewodami kominowymi do pieców. Na pewno tu jeszcze wrócimy aby porobić fotografie.

 

 

 

 

 

 

Zakład Mięsny przy ul Poznańskiej.

O opuszczonych zakładach mięsnych słyszałem już dawno od Klimka i Marka którzy penetrowali budynki kilka miesięcy przed nami. Wybrałem się w piątek w nocy na mały spacerek z aparatem w to miejsce. Klimat niesamowity a samemu spotęgowany strachem. Wykonałem kilka fotek. Wróciliśmy tam następnego dnia z Adrim i kolesiami z KK zaraz po meczu Pogoni. Za dnia obiekt wyglądał zupełnie inaczej. No nić spodobał mi się nocny klimat więc i tego samego dnia wróciliśmy jeszcze tu ale już nocą. Warto było.

 

 

 

 

 

 

10.01.2005 Kościół w Chociulach

Przejeżdżając setki razy przez Chociule nigdy nie było czasu i okazji by się zatrzymać w tej miejscowości na dłużej. W końcu w przerwie śniadaniowej w pracy udało mi się wyrwać na godzinkę i wykonać parę zdjęć w XV wiecznym dziś opuszczonym kościółku. Stan obiektu jest opłakany, powybijane szyby zdewastowane podłogi ściany. Dach też wymaga zabezpieczenia a schody na wieże nie są najbezpieczniejsze ale możliwe jest wejście na samą górę. Planujemy jeszcze raz pojechać do Chociul ale nocą i oświetlić kościół świecami, zobaczymy efekty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

09.01.2005 WOŚP Świebodzin

Jak co roku od 13 lat odbywa się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również od lat wspierając drobnymi złotówkami wrzucanymi do skrzyneczek wspierałem orkiestrę, w tym roku zapragnąłem fotografii z koncertów.

NA świebodzińskich deskach przed ratuszem zagrały takie zespoły jak:

GOLDEN ROCK Lubrza

SARS - Zielona Góra

ENCLAVE - Świebodzin

Natomiast zielonogórski Sars dał pokaz ostrego chwilami ciężkiego Trashu, bardzo szybko wymieniła się publika z pierwszych rzędów z kolorowej na metalową Przyznam szczerze, że dali ostrego czadu, aż nogi się rwały do pogo.

Fajni lubiący najlepsze rockowe przeboje mogli usłyszeć to wszystko w dobrym wykonaniu zespołu Golden Rock gdzie wielki entuzjazm wśród publiki wywoływały dwie dziewczyny grające w zespole.

Ciekawie i autorsko zaprezentował się zespół Enclave dając wiele okazji do zabawy fanom rockowego brzmienia którzy zgromadzili się przy scenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.12.2004-01.01.2005 Sylwester Gródek, Nadarzyce, Wałcz

Wspólnie zorganizowana impreza ze stronką opuszczone.com i bunkrowiec.com tym razem bawiliśmy w opuszczonych blokach w Gródku (Kłomino) towarzystwo jak zwykle doborowe a impreza przednia. Niestety dojazd nie by dla ans wcale taki oczywisty dojeżdżając ciemną nocą do Sypniewa udaliśmy się wg mapy do Kłomina. Niestety brak dalszego oznakowania i brak drogi - kostka granitowa zwinięta. Dzwonimy do Chrisa i kierujemy się jego drogą. Jasne!!! oczywiście znowu skręciliśmy nie tam gdzie trzeba i wylądowaliśmy na poligonie!

Jak to dobrze że mam Skodę 120L nie jakieś nowoczesne autko. Udało się nam nawet zawrócić i umówiliśmy się z Chrisem w Sypniewie. Udało się dojechaliśmy. Jak to bywa atrakcji nie koniec! lekko rozpędzoną Skodą zasuwam między blokami i nagle wyskakuje koleś i się drze stój!!! - ha sam sobie stój ja jadę dalej. Nic krzyknął tak ze 3 razy więc chyba cos nie tak zatrzymałem się ... 4cm od studzienki kanalizacyjnej (3m) otwartej oczywiście.

Rano zwiedziliśmy miasteczko i wyruszyliśmy do Nadarzyc na bunkry Wału Pomorskiego stamtąd od razu do Wałcza na GW Cegielnia. Grupę Warowną jakiś czas temu przejął kolega Wojtek o efektach i szczegółach więcej info na www.BUNKROWIEC.com.pl w zakładce Wałcz.

Serdecznie zapraszam

 

 

 

 

 


   
 

 

Jeśłi chcesz od czasu do czasu wybrac si ę znami na jakiś wypad skontaktuj się znami.