Forum Bunkrowiec.com.pl
forum bunkrowca i ludzi związanych z fortyfikacja fotografia i podróżami

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Co to jest za budowla
Autor Wiadomość
Piotrrr
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 05, 2006 7:57 pm   Co to jest za budowla

Moze ktos mi powie co to za obiekt
Pytałem sie na jednym forum ale nic konkretnego nie powiedzieli
Oto ten obiekt




 
 
Bobi 
swój gość



Dołączył: 02 Mar 2005
Posty: 140
Skąd: Łódż
Wysłany: Śro Lip 12, 2006 10:20 am   

hmmm budownictwo typowo fortyfikacyjne, większość zniszczona, nawet jeżeli nie są to pozostałości po bunkrze to może to być cześć techniczna obsługująca inne bunkry.
_________________

 
 
Piotrrr
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lip 12, 2006 5:49 pm   

Dokładnie taki zelbet to raczej do fortyfikacji, dziwne jest to żę częśc ta ma wysokosć nie przekraczajacą metra. W górnej części ściany są otwory kwadratowe. Moze to był jakiś obiekt który skłądał sie z kilku gotowych prefabrykatów. Koło niego leży druga część która ma podobny kształt. Na jednym forum ktoś mówił że to moze jakaś podstawa pod FLAKA. Ale inni obalili tą teorię
 
 
Mości 
gaduła
SHT BASTION



Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 655
Skąd: Hohensalza
Wysłany: Śro Lip 12, 2006 9:40 pm   

Hmm...Skoro wysokość do 1m,to może świadczyć o tym ,iż jest to jakaś forma fundamentu pod bliżej nieokreśloną strukturę (budynek).Prawdopodobnie -wg mnie- na nim postawiona była lekka konstrukcja,może drewniana (ściany),bądź płyty (prefabrykaty). Jak widać "fundament" jest zakonserwowany ....Napisz coś więcej o połozeniu /zlokalizowaniu obiektu,to może wydedukujemy coś więcej...
_________________
FORUM - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA...
TURYSTYKA HISTORYCZNA
 
 
Piotrrr
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 9:27 am   

Obiekt położony jest w dzielnicy Sosnowca - Zagórzu
Przed nim jakieś 100m - moze wiecej jest linai bunkrów grzybków, wcześniej jest rów przeciwczolgowy. Za tym obiektem za trasą szybkiego ruchu Bielsko - Warszawa jest druga linia bunkrów grzybków - niedaleko Kazimierza górniczego. Obiekt ten jest położony mniej wiecej po środku.
 
 
Makaron
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 1:28 pm   

ewidentnie jest to fundament pod jakiś obiekt, mógł to być barak dla inżynierów drewniany magazyn, lub budynek z prefabrykatów- przyznam ze ciężko okreśłić przeznaczenie... ale uważam ze to jakas techniczno bądź socjalna budowla. Oczywiście powiązana ściśle z fortyfikacjami!
 
 
Piotrrr
Gość
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 6:20 pm   

Dodam jeszcze ze kolo niego jest zasypana studnia (cos wrodzaju studni) na niewielkim pagurku tak powyżej 50cm . od tej budowli są ceglane kręgi przypominające studnie. Niestety całosc jest zasypana gruzem. Ostatnio było widac że ktoś chodził z wykrywką w tamtym rejonie.

W kazdym razie dzieki za info.

Myślałem z poczatku zę może to jakieś pozostałości po kopalniach - bo w tej okolicy były dwie
 
 
~norris 
gaduła
Memento norris...



.: $
Wiek: 34
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 701
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 8:47 pm   

fundament panowie, po kiego komu na scianach bunkra ta papa czy tam izolbet...poza tym taki waski element, na korytarz sie nie nadawal wiec po co to...ja stawiam, jak makaron, na fundament jakis baraków drewnianych, a ze pewnie wilgoc niezla tam jest to sa takie wysokie zeby cyrkulacja byla pod dechami
_________________
,,Memento norris..."
 
 
 
djroob
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 24, 2006 1:51 am   

dziwne bo nie z kazdej strony jest ta budowla zaizolowana, wyglada na to ze to nie jest calosc budynku
zastanawiajace jest tez pomieszczenie kszaltem przypominajace korytarz ale bez wyraznego z nim powiazania, urzadzenia zadne tez tam by sie nie zmiescily jesli chcielibsmy przyjac zalozenie techniczne tego obiektu
jestem pewny ze zainteresowales sie tym obiektem juz jakis czas temu
moze zauwazyles jakies roznice pomiedzy czasem kiedy po raz pierwsz go ujrzales a czasem terazniejszm
moze teraz juz cos tam umknelo, cos waznego co zmieni obraz lub przeznaczenie?!
mi narazie nic konkretnego nie przychodzi do glowy:(
 
 
Wojciech 
swój gość
Wojciesze


Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 120
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 1:24 pm   

Moim zdaniem to fundamenty, tylko że porządnie popieszczone przez jakieś pociski i czas.
 
 
 
Gość

Wysłany: Sob Lut 16, 2008 7:46 pm   

Zbrojone fundamenty pod drewniany barak, to trochę przerost formy nad treścią.
Moim zdaniem jest to jednak obiekt techniczny, np. podstawa stacji pomp, transformatora lub czegoś podobnego. Ciekawa jest ta studnia, a może to jest jakiś szyb kopalniany lub coś takiego, ciekawe jaką ma średnicę. Jeśli w okolicy znajdują sie tylko kochbunkry (grzybki), to nie dopatrywał bym się koniecznie militarnego pochodzenia tego czegoś.
Kochbynkry nie miały żadnych instalacji wewnętrznych i pełniły raczej rolę obserwacyjną z możliwością wykorzystania oczywiście jako ochrona w trakcie działań bojowych.
 
 
~norris 
gaduła
Memento norris...



.: $
Wiek: 34
Dołączył: 27 Kwi 2005
Posty: 701
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 10:54 am   

to tym bardziej zbrojone fundamenty pod urządzenia techniczne to trochę przesada
_________________
,,Memento norris..."
 
 
 
Wojciech 
swój gość
Wojciesze


Wiek: 33
Dołączył: 10 Wrz 2006
Posty: 120
Skąd: Czę100chowa
  Wysłany: Pią Mar 28, 2008 5:41 pm   

Ech, co prawda to prawda...

Chociaż zależy kto budował, (Jeśli Niemcy to te zdjęcia nie przedstawiają nawet fundamentów, jeśli zaś Ruskie to jest całkiem prawdopodobne, że na zdjęciach widzimy budowle, która wyglądała tak od nowości)…
 
 
 
rolo
Gość
Wysłany: Śro Wrz 10, 2008 11:24 am   

spotkałem sie z takim obietkem z górach sowich to prawdopodobnie pozostałosci elektrowni ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Bunkerites of Poland & Photography of Bunkerites

ISSN 2084-3720

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12