Forum Bunkrowiec.com.pl
forum bunkrowca i ludzi związanych z fortyfikacja fotografia i podróżami

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Jarek Alu
Czw Gru 07, 2006 2:21 pm
bunkry przeciwatomowe -pomózcie!
Autor Wiadomość
jutro
Gość
Wysłany: Śro Sie 24, 2005 9:50 pm   bunkry przeciwatomowe -pomózcie!

witam wszystkich. wszedłem na wasze forum nieprzypadkowo choć nie zajmuję sie tym tematem:.nie wiecie gdzie mogę dowiedzieć sie czegoś o schronach przeciwatomowych dzisiejszych , w Polsce ,gdzie jest ich najwięcej ,plany , wszystko -jednym słowem o tej sprawie !!! czy są jakieś strony na ten temat w necie ? moze cos o tym temacie na świecie jest napisane ,nigdzie nic nie ma poza kilkoma drobnymi ciekawostkami typu wyprzedaz bunkrów. z góry dzieki
 
 
Makaron
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 25, 2005 12:17 pm   

wypadało by się przedstawić przywitac a nie tak odrazu o wszystko prosić. a zapewniam cię że wiemy conieco o schronach p.atom.
Pozdrawiam.
 
 
jaras
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 25, 2005 12:23 pm   Schrony

Popieram, żeby uzuskac jakąs informacje, samemu trzeba się jakąś podzielic :) pozdrawiam serdecznie
 
 
Citos 32
Gość
Wysłany: Śro Lis 23, 2005 12:16 am   Re: bunkry przeciwatomowe -pomózcie!

W Gdańsku przy dawnym I Urzędzie Skarbowym jest jeden
 
 
ven
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 27, 2005 12:47 am   

Po pierwsze witam : ]
Jestem studentem V roku architektury i przygotowuję się do napisania pracy pisemnej: "Schrony przeciwatomowe, a ochrona środowiska; konflikt inżynieria, a inwestycja".
Od dłuższego czasu szperam w necie, gdyż w ksiązkach jak na lekarstwo tej wiedzy i znajduje głównie o zwykłych bunkrach, a tylko częśc danych się pokrywa jak wiadomo. Narazie mam nieskładnych kilka stron, głównia historia i rozwój samej bomby nuklearnej oraz ogólne dane o promieniowaniu.. :S

Ucieszyłem się jak znalazłem to forum i spadłem z krzesła jak zobaczyłem ten topic : D. Dokładnie taki sam miałem założyć.
Proszę serdecznie Was o pomoc, bo chyba tylko tu znajde naprawdę rzeczowe informacje. Posiadacie jakieś dane, linki, jakikolwiek punkt zaczepienia, tytuły książęk itp?

Najtrudniej powiązac te schrony i proces ich powstawania z ochroną środowiska : /

/tak jak sugerował mój przedmówca należy coś dać od siebie/. Narazie niewiele mam i wiem ale daje słowo, że zrewanzuje się za okazana mi pomoc i podzielę się wiedzą : ] Gotową pracę wrzucę na forum.

Termin oddania styczeń 2006

Pozdrawiam
 
 
Makaron
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 27, 2005 8:34 pm   

Witaj.
Interesują Cię schrony patom w Polsce czy mogą być z zagranicy... Mam troszkę informacji na temat takowych budowli w niemczech swego czasu ostro się zajmowałem tym tematem. W Polsce proponowałbym poszperac w Obronie Cywilnej, jak się tam wkręcisz można niezłe info wyciagnąć, maja na 100% instrukcje jak sie zachować w schronie, w jakich miejscach budowac itp...

Jak cot o na meila proszę o kontakt
makaron@bunkrowiec.com
 
 
d007
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 04, 2005 9:36 pm   

Witam

Polskie miasta, które były budowane w okresie "zimnej wojny" posiadają zazwyczaj wiele takich schronów. Takim maistem są np. Tychy na Śląsku, gdzie na starszych osiedlach pod prawie każdym blokiem znajduje się schron . Schrony te były wyposarzane w instalacje filtrowentylacyjne, wyjścia awaryjne, zbiorniki na wode, drzwi betonowe, ubikacje..itp
Pod kinem , przedszkolami, szkołami także znajdują się takie schrony ale o wiele większe. Podobno też pod dworcem kolejowym znajduję się duży schron przeciwatomowy. Do dzisiaj Obrona Cywilna utrzymyje w stanie gotowości kilka z takich schronów. Reszta jest rozszabrowana . Aby je poznać najlepiej jest przyjechać do miasta i zobaczyć na własne oczy. Kontakt z Obroną Cywilną także może wiele pomóc na temat planów tych obiektów.

Pozdrawiam
d007
 
 
caani 
kandydat



Wiek: 48
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 21
Skąd: Rogzen
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 5:23 pm   zimna wojna

Nie trzeba szukać konkretnych, wielkich miast, wystarczy w każdej z większych miejscowości rozejrzeć się za blokami/budynkami w stylu soc.
Naprawdę jest tego sporo. Np. jeszcze w latach 90'tych na niektórych budynkach stilonowskiego osiedla w Gorzowie funkcjonowały już niekonserwowane, ale czytelne napisy : do schronu, a obok nich widoczne, bo obsypane ziemią, wystające poza obrys budynku, schrony z wyjściami.
W wielu mieszkaniowcach z tamtych lat, np. w Poznaniu, części schronowe piwnic zagospodarowane są na boksy dla mieszkańców. Poznać można albo po drzwiach "pancernych" (często betonowych), albo tylko po futrynach.
Ciekawe, że mieszkańcy nadal w umowach najmu mają zapisane, że w razie godziny W, graty z piwnic idą WON.
Czy ktoś z Was chodził kiedyś do szkoły (ha,ha)? A może do 1000-latki ?
To może ktoś był w szatni przy sali gimnastycznej ?
Czy zastanowiło kogoś czemu do pomieszczenia prysznica były dwa wejścia?
Szkoły według ówczesnego planowania miały funkcjonować jako elementy obrony cywilnej, gdzie lokalizowane miały być punkty opatrunkowe, etc.
Szatnie i prysznice to nic innego jak śluzy do dezaktywacji.
Zresztą pod wieloma szkołami z tamtyh czasów nadal istnieją wyposażone schrony. jak dawniej ...
Tylko brak już obecnie emerytowanych wojskowych, którzy kiedyś "uczyli" przysposobienia wojskowego. To były czasy.
Warto szukać w wydziałach OC przy UM i UG !!!
pozdrowienia
 
 
Gość

Wysłany: Wto Sty 24, 2006 8:51 am   

Caani!W końcu odezwałeś się na forum:)Daj znać czy doszły zdjęcia wysłane po Zlocie?Jak tam temat wież ciśnień?
Pozdro!
 
 
caani 
kandydat



Wiek: 48
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 21
Skąd: Rogzen
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:37 pm   

Bo wreszcie wielka chamownia spod szyldu bliżej dostarczyła mi neostradę. O zdjęciach trzeba pogadać, temat WC ndal aktualny i się realizuje, a tak wogóle pisz: caani@vp.pl
 
 
boysss
Gość
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 10:03 am   

w woj lubuskim koło Szprotawy na dawnym lotnisku Wiechlice ponoc jest atomowka ale tylko słyszałem niedam 100% ze napewno :(
 
 
caani 
kandydat



Wiek: 48
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 21
Skąd: Rogzen
Wysłany: Czw Lut 23, 2006 5:51 pm   

od długiego czasu to było wiadomo, a obecnie to nawet na mapce schron ten jest zaznaczony, a więc jechać !!!
 
 
Hase
Gość
Wysłany: Sob Mar 25, 2006 4:20 pm   

napewno wiecie ale niedaleko sulecina jest sa pozostalosci po starej jednostce wojskowej w ktorej nasi "przyjaciele" trzymali bron atomowa niestety wiekszosc jest zasypana ale nam udalo sie dokopac :) pozdrawiam
gg 2073962
 
 
Makaron
[Usunięty]

Wysłany: Sob Mar 25, 2006 11:05 pm   

Wiemy wiemy o tej bazie koło Sulęcina, to tak zwany Wołkodar. NA foto.bunkrowiec.com jest galeria z naszego pobytu tam.
Pozdrawiam.
 
 
Jarek Alu 
entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Sie 2005
Posty: 2418
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Gru 07, 2006 2:21 pm   

Jeśli zaistnieje potrzeba odblokowania - prosze o PM
_________________
Zrzeszenie Głupków Wioskowych - Szczecin

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Możesz pisać nowe tematy
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Bunkerites of Poland & Photography of Bunkerites

ISSN 2084-3720

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13