Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Robert Tirczakowski 1967-2012 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcieRobert Tirczakowski 1967-2012

 

Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość...

jak donosi portal historii ożywionej dobroni.pl

 

 

 

Niemalże od początku zamieszkania w Toruniu włączył się w życie kulturalno ?społeczne miasta, zostając członkiem, a później wiceprezesem Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Później współtworzył i został pierwszym prezesem Toruńskiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Równocześnie włączył się w ruch rekonstrukcji historycznej budując wraz z kolegą w 2006 roku replikę polskiego samochodu pancernego Wz 34, z którym to przemierzał kraj po polach bitew września 1939 roku dla przypomnienia i upamiętnienia chwały oręża polskiego. Za swoją działalność został w 2009 roku uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Rok 2010 w życiu Roberta zdominowała praca przy filmie Jerzego Hoffmana pt: ?1920 Bitwa Warszawska?, dla potrzeb którego zbudował dwie repliki czołgu Renault FT 17. Rok ten był również początkiem istnienia Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej, której Robert Tirczakowski był fundatorem i jej prezesem. W 2011 zdiagnozowano u Roberta mięsaka zlokalizowanego w udzie i jedynym ratunkiem okazała się amputacja nogi w stawie biodrowym, którą przeprowadzono w wrześniu 2011 roku. Pomimo zmagania się z chorobą i związaną z nią dysfunkcją ruchu, Robert pozostał aktywny w swojej dotychczasowej działalności.

Robert Tirczakowski był pasjonatem historii, a także konstruktorem - amatorem, dlatego odnajdywał sens swojego życia w pracy na rzecz Fundacji.

Był wspaniałym człowiekiem, będzie nam go brakować.

Pogrzeb naszego kolegi Roberta Tirczakowskiego odbędzie się w dniu 22 czerwca 2012 roku (piątek) w Toruniu. Wola zmarłego było, aby pogrzeb odbył się zgodnie z tradycjami wojskowymi.

Prosimy o zgłaszanie delegacji ze środowisk do:

- Schreka - Mikołaja Klorka - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 606 366 860
- Dardy - Grzegorza Jaczyńskiego - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 502 388 253

Szczegółowe informacje będziemy podawać w miarę możliwości.
Rodzina i Przyjaciele

Robert Tirczakowski 1967-2012 - zdjęcia, foto galerie, fotki, zdjęcie