Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
 Kolejna, czwartą już pozycję z cyklu "Klasyka Architectura Militaris", tym razem dzieło pułkownika M. I.  Błochina poświęcona jest fortyfikacji europejskiej początkowego okresu II wojny światowej. Choć wydana w ZSRR, nie traktuje ona tylko o umocnieniach z którymi bezpośrednio zetknęła się Robotniczo Chłopska Armia Czerwona, lecz ujmuje problem ogólniej, bogato korzystając głównie z niemieckich doświadczeń pierwszego okresu wojny. Warto też zauważyć, iż mimo iż jest to podręcznik wojskowy, to styl Autora i zawarte w publikacji informacje sprawiają, że pozycja ta jest interesujące nie tylko dla zakochanych w betonie miłośników dawnych budowli obronnych.
W celu zachowania klimatu oryginału, świadomie zachowaliśmy część zastosowanych przez Autora określeń rodem ze stalinowskiej propagandy ("białofinowie", "oswobodzenie Biało-rusi" itp.), opisują je stosownymi przypisami. Odnośnie specyficznej terminologii fortecznej konsekwentnie zastosowaliśmy terminy występujące w krajowej literaturze przedmiotu - równocześnie w tekście wyraźnie zaznaczając jak brzmiał termin oryginalny, aby uniknąć rażących w języku Polskim "Dotów" i "Dzotów"
Ponieważ w oryginalnej publikacji występowały tylko plany, schematy oraz grafiki, posta-nowiliśmy ożywić niniejsze wydanie ilustracjami obrazującymi tekst, nie koncentrując się na jakim konkretnym kraju, lecz starając się pokazać najbardziej charakterystyczne elementy odnośnie konstrukcji europejskich fortyfikacji, przeszkód, zasad maskowania oraz zdobywa-nia i niszczenia umocnień.
Cena pozycji w przedpłacie - 13 PLN

Nakład ograniczony !

Wydawnictwo Forteca
 

Publikacje można zamawiać, dokonując wpłaty na konto:

"FORTECA", ul. Sadowa 6/66, 06-300 Przasnysz

BRE S.A. - WBE / Łódź

47114020040000300232104027