Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Jak się dziś dowiedzieliśmy za sprawą Naszego kolegi z forumTomasza Nowaka (Qrrr) baza przestaje istnieć! Oficjalnie wojsko przekazuje teren dla Lasów Państwowych które nie życzą sobie na własnym terenie żadnych budynków.

Kolega pojechał w teren i wykonał kilka fotografii co się tam dzieje. Na miejscu zastał wszelkiej maści sprzęt do  rozbijania, niszczenia i kruszenia betonu!

Jak stwierdził T.Nowak - ?Pozostał tylko obiekt podziemny do przechowywania głowic- mają go jakoś  inaczej załatwić - wszystko inne to już historia.

Najgorsze jest to, że w w Gazecie Lubuskiej z grudnia 2009 roku możemy przeczytać o planach zagospodarowania obiektu przez gminę Sulęcin ?(...) Edyta Suszek-Kluszczyk z referatu promocji magistratu w Sulęcinie mówiła, że miasto zamierza odrestaurować część obiektów i w dawnej bazie utworzyć trasę turystyczno-militarną, aby można ją było zwiedzać z przewodnikiem.

Co niestety już nigdy nie zostanie zrealizowane, tym samym władze lokalne strzelają sobie już nie w kolano ale w głowę pozbawiając turystów atrakcji a lokalną ludność możliwości zarobienia pieniędzy. Tak w dzisiejszych czasach dba się o historię.

Co będzie następne na liście urzędasów???

Zdjęcia zdewastowanych obiektów autorstwa Tomasza Nowaka 

foto Tomasz Nowak "Qrrr"

 

link do forum