Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 

 

Linia Odry ( Oderstellung) Często zwana także Pozycją Środkowej Odry, która została wybudowana w latach 1928-1939 rozciąga się od okolic Wrocławia aż do zachodniej strony Krosna Odrzańskiego.
Już niebawem wzbogaci się o kolejny skansen. Tym razem ekipa ze Stowarzyszenia Regionu Cigacic Serce- (https://www.facebook.com/StowarzyszenieRegionuCigacic/ wraca do projektu, który został zapoczątkowany pod koniec lat 90-tych przez Krzysztofa Motyla prezesa Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Po latach marazmu znalazła się grupa sympatyków historii i jak widać na zdjęciach ciężkiej pracy, która przywraca pamięć i rolę edukacyjną fortyfikacji nad Odrą.

Skansen Leśna Góra – w skład którego wchodzi kilka schronów 702, 708, 710 oraz 711. Oczywiście nie wszystko naraz i prace remontowe są prowadzone systematycznie.
W planach stowarzyszenia jest uruchomienie kilku obiektów oraz stworzenie ścieżki dydaktycznej po kolejnych obiektach.

Jeśli fortyfikacje nie są Wam obce i dysponujecie wolnym czasem który można spożytkować na rewitalizację fortyfikacji serdecznie zapraszamy w imieniu wolontariuszy ze stowarzyszenia. Wszelkie informacje o pracach jak i zainteresowanych zwiedzaniem, prosimy o kontakt z Markiem
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. 535 206159

Przy okazji jak to w dzisiejszym świecie potrzebne jest wsparcie na zamknięcie obiektu repliką drzwi pancernych.

https://zrzutka.pl/zbe2vy

O postępie praca w nowo powstałym skansenie będziemy informować na bieżąco.

(C) http://robertjurga.pl/ , Marek Szmidt , bunkrowiec.com.pl Krzysztof Motyl